Тандир: особливості приготування
Тандир — це спеціальна жаровня, різновид печі, яка використовується для приготування їжі, в основному хліба та м'яса. Тандири широко поширені в країнах Центральної Азії, Кавказу, Близького Сходу та Індії.
ЩО Ж ГОТУЮТЬ У ТАНДИРІ?
Як правило, крім коржів, у печі готують хачапурі з різними начинками: із сиром, мʼясом або зеленню.
Найбільшу популярність серед виробів у тандирі завоювали беззаперечні улюбленці - грузинський та вірменський лаваші. Грузинський лаваш може бути різної форми: округлий - матнакаш, довгий і витягнутий - пурі, у формі човна - шоті. Його готують без дріжджів: замішують у холодній воді борошно із сіллю, отримане тісто розкочують тонким пластом і випікають на гарячих жаровнях-сковородах без додавання олії.
У ЧОМУ Ж СЕКРЕТ СОКОВИТОСТІ?
Приготування страв в тандирі відбувається не за рахунок вогню та диму, на відміну від мангалу, а за рахунок потужної тепловіддачі стінок, які рівномірно прогрівають страви до повної їхньої готовності. Середня температура в тандирі сягає близько 400°С! Завдяки цьому страви, які приготовані в тандирі є набагато смачнішими, соковитішими та кориснішими.
СЕКРЕТНИЙ РЕЦЕПТ ГРУЗИНСЬКОГО ЛАВАША
Інгредієнти автентичного грузинського лаваша прості: артезіанська вода, борошно вищого ґатунку, свіжі дріжджі та сіль. Після злиття усіх інгредієнтів, готове тісто замішують по 5-6 разів на день!